גלעד שבתאי ובני שבתאי -האחים שהפכו לאנשי עסקים מהמובילים בישראל

משפחת שבתאי הינה משפחה של מספר אנשי עסקים. המשפחה הפכה לשם בולט בעולם העסקים הישראלי ובעולם היזמות, כאשר התעשרה כתוצאה ממכירת האפליקציה וויבר. אולם עוד לפני כן בלטו האחים בעולם העסקים בארץ ובעולם.

אודות גלעד שבתאי


גלעד שבתאי, הינו איש עסקים ישראלי שהונו מוערך ביותר ממיליארד דולר. שבתאי התעשר כתוצאה מאקזיט של אפליקצית וויבר. בתחית שנת 2014 נמכרה “וייבר”, ששבתאי היה אחד מבעליה (יחד עם אחיו בני ועם בנו עופר) , לחברה יפנית בכ-900 מיליון דולר. את זמנו מחלק שבתאי בין ישראל לארצות הברית.

אודות בני שבתאי


בני שבתאי הוא איש עסקים ישראלי. הוא היה נשיא חברת “ריימונד וייל ארה”ב” והמפיץ הבלעדי של שעוני ריימונד וייל בארצות הברית. בשנת 2014 מכרו שבתאי ומשפחתו גם את חלק השליטה שלהם ב-Viber, אפליקציית ההודעות המיידיות, הקול והווידאו הישראלית.

בשנות ה70 עבר להתגורר בארה"ב שם פגש במקרה בריימונד וייל – ראש יצרן השעונים היוקרתי השוויצרי. שבתאי קנה ממנו ארבע מאות שעוני ריימונד וייל וקיבל אישור למכור אותם בשמו. הדבר אפשר לו להקים בשנת 1977 את “שעוני ריימונד וייל ארה”ב”. שבתאי כיהן כבעלים ונשיא של החברה והיה המפיץ הבלעדי בארה”ב עד 2009 כאשר מכר את החברה.

משפחת שבתאי והמכירה של וויבר


התפנית במעמדם של האחים שבתאי התרחשבה בשנת 2014. בחודש פברואר של שנה זו בוצעה מכירה מוצלחת של אפליקציית Viber – אפליקצייה למסרים מיידיים, קול ווידאו ישראלית, לחברה היפנית רקוטן . המכירה כולה היה על סך 900 מיליון דולר והיא הכניסה למשפחת שבתאי (גלעד בני, ובנו של גלעד עופר) כ-500 מיליון דולר מהאחזקה של 55.2%.

גלעד שבתאי ופועלו בשנת 2022 – נופי גלעד

בתחילת שנת 2022 עלה אתר חדש של חברת נופי גלעד -שותפות גדולה וחזקה בתחום היזמות בין שבתאי לבין קבוצת פלוטקין. חברת נופי גלעד מנהלת מספר פרוייקטים בו זמנית של התחדשות עירונית במרכזי אוכלוסייה וערים בישראל.

הפרשה באפריקה – 2021

בשנים האחרונות הועלה חדש שאחד העובדים של שבתאי בזימבבואה שבאפריקה, לא פעל בהגינות. לפי כתבה שהתפרסמה קיים חשש כי הישראלי, שניהל את עסקיו של המיליארדר במדינה האפריקנית, נמלט מזימבבואה לפני שהרשויות הספיקו לחקור אותו בחשד למעילה בכספיו לאורך שנים. כעת שלטונות זימבבואה חוקרים מעילת כספים בגובה כמה מיליוני דולרים מאיש העסקים הישראלי.