איתור ליקויי בניה בתקופת הבדק

תקופת בדק מתחילה מרגע מסירת הדירה לקונה והיא מחולקת למספר שנים בהתאם לליקויים השונים. ברכישת דירה חדשה מקבלן חשוב לבצע בדיקה מקיפה מיד עם הכניסה לדירה או זמן קצר לפני קבלת המפתח וזאת על מנת להימנע מעוגמת נפש וממאבקים ארוכים ומייגעים עם הקבלן. חשוב לדעת כי תקופת הבדק מתחילה עם מסירת הדירה ונמשכת לתקופה של שנה עד שבע שנים על פי מהות הליקוי. נהוג אחרי השנה הראשונה מרגע האכלוס של הדירה לערוך בדיקה מקיפה, עדיף על ידי מהנדס בניין מקצועי, על מנת לאתר ליקויים ועל הקבלן לבצע תיקון אלא אם הוכיח כי הליקוי נגרם שלא באשמתו אלא באשמת המחזיק בנכס.

בדיקת בדק בית

איתור ליקויי בניה בתקופת הבדק מאפשר לדייר לדרוש מהקבל לתקן את הליקויים שנתגלו. עם זאת, לרוב נהוג לבצע בדיקת בדק בית יסודית רק בחלוף שנה מרגע הכניסה לדירה, אך בשנה הראשונה כאשר מגלים ליקויי בניה חמורים יש להעלותם על הכתב ולדרוש מהקבלן לתקנם בדחיפות, לעיתים הליקויים עלולים להוות מפגע בטיחותי לדיירים.

בדיקת לאיתור סדקים בקירות הבית והסיבות להופעת הסדקים בקירות

סדקים בקירות נוצרים בגלל מגוון סיבות ביניהן שקיעה של יסודות הבניין, שינויים תרמיים, ליקויי בניה ושימוש בחומרי בנייה שאינם איכותיים, רשלנות מקצועית, תזוזות של הקרקע, רטיבות, בידוד תרמי לא איכותי שמביא לשינויים קיצוניים בין הטמפרטורה ביום ובלילה ולפיכך נותרים סדקים בקירות. כדאי לדעת כי מהנדס בניה מטעם חברת בדק בית יאתר בעין ובאמצעות מכשור מתקדם את כל הסדקים ויוכל להסביר ללקוח כיצד נוצרו הסדקים וכיצד יש לתקן אותם במקצועיות. יש לפנות לקבלן, במידה והדירה נמצאת תחת אחריות, על מנת שזה יתקן את הסדקים במקצועיות וביסודיות תוך שימוש בחומרי בניה איכותיים ויעילים.

סדקים בקירות פנים וחוץ

כאשר מבצעים בדיקת סדקים בקירות יש לבדוק את הקיר החיצוני והפנימי כאחד. סדקים בקירות חיצוניים מהווים בעיה חמורה יותר מאחר ומים מחלחלים פנימה ועלולים לסבול מהצפות ומהיווצרות עובש ופטריות. עם הזמן הסדק הולך ומתרחב. סדק בקיר פנימי עד עובי 0.1 מ"מ אינו מחייב תיקון אך סדק בעובי של 25 מ"מ ומעלה מהווה סכנה ויש לתקן אותו במהירות. בכל מקרה של הופעת סדקים יש לפנות בעל מקצוע מתאים על מנת לטפל בבעיה.

מאמר נוסף על אחריות הקבלן למכירת דירה ללא ליקויים
http://www.bedekb.co.il/%D7%91%D7%93%D7%A7-%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94-%D7%9E%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%9F/