רצפת בטון – ריצוף בטון

בשנים האחרונות יש טרנד חדש בעולם עיצוב הבית וניתן לראות בבתים רבים ריצוף בטון מוחלק בשלל גוונים וטקסטורות. רצפת בטון נחשבת לפתרון איכותי ומתקדם המציע מראה אסתטי ייחודי ומרשים אך יש לרצפה יתרונות רבים נוספים. למעשה, ריצוף הבית או החצר באמצעות בטון מוחלק מאפשר ליהנות ממראה יוקרתי, מט או מבריק לפי בחירה, מעמידות גבוהה בהשוואה לסוגי הריצוף האחרים ומתחזוקה אפסית כיוון שלמעט ניקיון שוטף הרצפה אינה סובלת מסדקים או כתמים עיקשים שקשה להסיר. כמו כן, ניתן ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות עיצוב ויש אפשרות ליצוק בטון חלק ברחבי הבית או החצר, לשלב טקסטורות מעניינות, להוסיף חומרים שונים כמו שבבי עץ, זכוכית וצדפים, ויש קשת רחבה של צבעים מהם ניתן לבחור.

חיסכון משמעותי בעלויות

יש לציין כי רצפת בטון מאפשר לדיירים ליהנות מחיסכון כלכלי משמעותי לטווח הקצר ולטווח הארוך. יציקת ריצוף בטון נעשית במהירות גבוהה, כל עוד פונים לחברה מקצועית ומנוסה בתחום, וגם עלויות האחזקה זולות בהשוואה לחלופות. למעשה, לאחר יציקת הבטון ומריחת שכבת הסילר לאיטום הרצפה ולהגנה בפני כתמים וסדקים, אין צורך בטיפול או באחזקה מיוחדת, למעט ניקיון שוטף.

מראה אלגנטי, ייחודי ויוקרתי

שיטת הריצוף של הבטון המוחלק הולכת ותופסת תאוצה בארץ. אם בעבר היה נהוג לרצף באמצעות בטון מוחלק בעיקר רצפות של מפעלים תעשייתיים ומבנים מסחריים הרי כיום בעקבות השיטות הריצוף החדשות נחשבת רצפת בטון לפתרון עיצובי מועדף גם לבתים ולחצר. ניתן להוסיף פיגמנטים של צבע לפי בחירת הלקוח ובהתאם לתוכנית מעצב הפנים על מנת להעניק לבית מראה יוקרתי וייחודי. כאשר השכבה העליונה של הבטון המוחלק עדיין רכה וגמישה ניתן להטביע בה שלל דוגמאות ועיטורים על מנת ליהנות ממראה ייחודי.

את הרצפה מתחילים לאחר מריחת שכבת חומר מקשר והנחת רשתות ברזך עליהן יוצקים שכבה ראשונה של בטון. לאחר ייבוש השכבה הראשונה יוצקים שכבה שנייה של בטון מוחלק, כאשר בשלב זה ניתן להוסיף פיגמנטים של צבע לקבלת הגוון הרצוי או להוסיף חומרים נוספים כמו זכוכית וצדפים. לאחר מכן עוברים עם הליקופטר להחלקת הבטון באופן מושלם עד לקבל המרקם הרצוי למראה מט או מבריק, ולבסוף מורחים סילר לאיטום הרצפה.