שואבי אבק תעשייתיים

שואב אבק ביתי רגיל, אפילו הטוב ביותר, מוגבל ביכולת השאיבה ובעמידות שלו בתנאים קשים ובלתי שגרתיים. כאשר רוצים מכשיר חזק במיוחד, בעל יכולת לשאוב כמויות אבק גדולות ובעל מסוגלות לעבוד במשך זמן ארוך ללא הפסקה, דרוש משהו אחר. במקרה זה, דרוש פתרון תעשייתי. שואבי אבק תעשייתיים יכולים להתמודד עם סביבה מלוכלכת במיוחד או עם הצורך לבצע שאיבה לאורך זמן ושל אזורים נרחבים.  

שאיבה יבשה וגם רטובה

מובן שלא כל שואב תעשייתי דומה למשנהו. ישנם שואבי אבק תעשייתיים שנועדו אך ורק לביצוע שאיבה יבשה, ישנם דגמים המיועדים בעיקר לצורך שאיבה רטובה ויש גם דגמים שהם דו תכליתיים – כלומר, מסוגלים לבצע גם שאיבה במצב רטוב וגם שאיבה במצב יבש. ישנם דגמים המצוידים במערכת של גלגלים, כך שניתן להסיע את שואב האבק ולנייד אותו בקלות. מאידך, יש גם דגמים שניתן לשאת אותם בדומה לתרמיל, כאשר המפעיל נושא אותם על גבו באמצעות התקן מתאים או רצועות. שואבים גדולים במיוחד, אלה שנועדו לחנויות ענק, לבתי כלבו, לקניונים, למרכזים מסחריים, לבתי נתיבות ולשדות תעופה, ניתן להסיע ממקום למקום באופן הדומה למכונית.

הדרך הנכונה לבחירה הנכונה

איך בוחרים נכונה את השואב המתאים? שואבי אבק תעשייתיים יש לבחור על פי גודל, ניידות, כוח ועוצמה. גודל וניידות – יש להתייחס לשאלה האם השואב אמור לשמש עבור שטח מאוד נרחב או שמדובר בשטח מצומצם יחסית. שואב גדול מדי יהיה קשה לתפעל בסביבה של משרד שיש בו שולחנות רבים או מסדרונות צרים. כוח ועוצמה – למרות החשיבות של עוצמת המנוע ושל כוח השאיבה, לא כדאי לבחור דגם בעל עוצמה רבה מכפי שצריך. שואב חזק יותר יהיה לרוב גם יקר יותר ויצרוך יותר חשמל. עם זאת, שואב חלש מדי יספק תוצאות בלתי מספקות.  

http://www.rtm.co.il/%D7%A9%D7%95%D7%90%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%AA%D7%A2%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%AA%D7%99%D7%9D-soteco-1