בדיקת דירה לפני רכישה – בדק בית

בכל יום נחתמות עסקאות של רכישת דירות – חלקן דירות מיד ראשונה (נרכשות מקבלן) וחלקן מיד שניה. בכל העסקאות הללו ניכרת מעורבות של אנשי מקצוע כגון עורכי דין, ולעיתים גם מתווכים ויועצי משכנתאות. אבל מפליא הדבר שרבים כל כך מוכנים לוותר על הצעד המתבקש כל כך – בדיקת הדירה לפני הרכישה. איננו מדברים אך ורק על בדיקה בעין שנערכת על ידי הרוכש עצמו או בדיקת המפרט שנערכת על ידי עורך הדין. אנו מדברים על בדיקה מקצועית – צעד שנקרא "בדק בית".

ליקויים – גם בדירות חדשות

מדוע בדק בית הינו צעד כל כך חיוני, מתבקש ונחוץ? האם לא ניתן לסמוך על הרמה המקצועית של הקבלנים בישראל? ללא ספק, הרמה המקצועית של הקבלנים בארץ טובה למדי, אבל לא ניתן לומר שהפרויקטים – אפילו הטובים ביותר מהם – נמסרים ללקוח ללא כל ליקויים. הרצון לחסוך ולסיים את הבניה במהירות מביא תוצאות בלתי רצויות. ליקויים ובעיות נמצאו בשנים האחרונות באין ספור מקרים, חלקם פורסמו בהרחבה באמצעי התקשורת. ליקויי איטום, בעיות מובנות בצנרת ובביוב, מרפסות שהוקמו ללא תמיכה מספקת וכן הלאה. מסתבר שגם בדירות חדשות יש ליקויים, ורבים מהם יתגלו רק כאשר נזק רציני כבר ייגרם לדירה או לתכולה שבה. בדק בית, בדיקת דירה לפני רכישה, יעזור גם לכם למנוע אי נעימות וימנע מכם לשלם מחיר מלא על דירה פגומה.

חשיבות  בטיחותית של בדיקת הדירה

בדיקת הדירה לפני הרכישה היא צעד צעד חשוב ואף חיוני לפחות משתי בחינות. ראשית, הדבר חשוב מהבחינה הכלכלית. שנית, הוא חשוב מהבחינה הבטיחותית. אמנם לא בכל דירה חדשה הוקמה מרפסת פגומה שעלולה להתמוטט, אבל האם יש מישהו שרוצה לקחת על עצמו ועל משפחתו את הסיכון?