השקעות נדלן בצפון הארץ

מדריך לכדאיותן של  השקעות בנדל"ן בצפון

יותר ויותר אנשים חוזרים להשקיע בנדל"ן במקום סוגי ההשקעה האחרים. בעידן בו הטכנולוגיה משתנה כל היום נראה כי אין עסק המוגן מפני פשיטת רגל, כך שההשקעה בעסקים נראית אטרקטיבית פחות. שלא לדבר בכלל על התנודות החדות של בורסת ניירות הערך בעולם. הדרך הטובה ביותר לדעת אם אתם מוכנים להשקיע בנדל"ן היא לבחור את הידע שלכם בנושא ולהעשיר אותו מה שיותר ע"י תשובות על שאלות מטרידות.

מדוע כדאי להשקיע בנדל"ן בצפון הארץ

השקעות בנדל"ן נפוצות כל כך, בגלל שהם עוסקות בנכסי בתים ודירות- בדיוק כמו אלה שאנו חיים בהם כל חיינו. העובדה שמדובר על נושא קרוב כל כך כמעט לכל אדם ממוצע, מגבירה את המודעות לאפשרויות הגלומות בהשקעות אלה. בנוסף- גם המח חסר ההשכלה הכלכלית מבין את המוחשיות של נכס קרקע לעומת נכסים רעיוניים יותר כגון אופציות או אג"ח של חברה זו או אחרת הנסחרת בבורסה. השקעות בנדל"ן עורכים אנשים רבים, בעלי וחסרי השכלה כלכלית, עם או בלי הבנה בתהליכי השקעות, צעירים ומבוגרים. בעצם, מדובר על סוג ההשקעה הנפוץ והרווח ביותר בקרב מעמד הביניים.

מדוע כדאי להשקיע בנדל"ן מחוץ לתל אביב

אחת הקונספציות המוטעות הרווחות ביותר היא כי השקעה כדאית בנדל"ן הינה השקעה בנדל"ן ערי המרכז בלבד. טעות מרה ונפוצה כאמור. מובן שהנדל"ן במרכז נחשק יותר מבכל אזור אחר בארץ, עם זאת, פוטנציאל הרווח גדול יותר דווקא בפריפריה. לרכוש דירה במחיר נמוך פי שלוש או ארבע מדירה בתל אביב באזור פריפריאלי ולמכור אותה כעבור שלוש שנים במחיר כפול ממה שנרכשה תכניס לכם כסף רב יותר מאשר להשקיע הון על דירה בתל אביב ולקבל הון כפול עליה כעבור שלוש שנים. למה? כיוון שהריבית שתיקחו על ההלוואה בשביל הדירה היקרה ממילא תגרד מכם את כל ההפרשים מבין שתי אופציות הרכישה.

סוף דבר

בדיוק כמו בתהליך של בחירת מניות, גם בעת השקעה בנדל"ן מומלץ שתפנו אל איש מקצוע. נכון, אתם יודעים לרכוש דירה כי הרי אתם חיים באחת, אבל תכנון נכון ומקצועי יכול למקסם את הרווחים שלכם ולמזער את הנזקים באופן משמעותי.