בדק בית לדירות חדשות יחסית

האם כדאי לבצע בדק בית לדירות יד שנייה שהן יחסית חדשות
רכישת דירה אינה עניין פעוט. מדובר במחויבות למקום מגורים, הוא החלל שמטרתו לשרת אותנו נאמנה, להעניק לנו בטחון ולהוות את השטח הפרטי והבטוח שלנו. ההשקעה הכספית בדירה חדשה עומדת על סכומים משמעותיים ולכן חשוב לבחור בחכמה את הבית שישרת אותנו בשנים הבאות. כיצד נוודא כי לא יהיו בבית ליקויים בעוד כחמש שנים או יותר?

בניגוד לדירה חדשה בה בדיקת המבנה מבוצעת לצורך איתור ליקויים ותיקונם על ידי הקבלן האחראי על הפרויקט, בדק בית בדירה יד שנייה מבוצע על כדי לבדוק את כדאיות הרכישה באופן כללי. בדירה יד שנייה עלולים לחול ליקויים מגוונים מסיבות רבות שחלו במשך שנות השימוש בבית. ביצוע בדק בית בשלבים הראשונים של סקירת הבית מבטיח לרוכשים שקט נפשי למשך שנים רבות ולא פחות חשוב מכך – חסכון משמעותי בהוצאות ענק על תיקונים שונים.

על מה חשוב לשים את הדגש בעת רכישת בית מיד שנייה

בדק בית לדירות חדשות

בעיות רטיבות
בעיות רטיבות קיימות ב-30% מהבתים בישראל. אחוז זה מדאיג ביחס להשפעות שיש להשלכות הרטיבות על חיי הדיירים. יתרה מכך, הזנחה מתמשכת של בעיות רטיבות בדירה עלולה ליצור סכנה ממשית לדיירים. בעיות עיבוי גם הן גורמות לפגיעה ביציבות המבנה ומייצרות עובש. העובש עובר מהקירות לבדים ולריהוט בבית. לא תמיד ניתן לפתור בעיות רטיבות! מסיבה זו, חשוב ביותר להזמין שירותי בדק בית עוד לפני החתימה על חוזה.

עמידות ברעידות אדמה
ידוע כי בתים ישנים הינם עמידים פחות בפני רעידות אדמה ופגעי מזג אוויר אחרים. הבלאי והזמן העובר הותירו גם הם את חותמם על הדירה וביכולתם להימצא משפיעים על איכות מעטפת הבית, המבנה או השלד ואפילו אלמנטים פנימיים. בדיקת מסבנים מקדימה לרכישה תחסוך הוצאות מרובות וחשש אמתי לסכנת חיים.

בדיקות נוספות אותן ניתן לבצע במסגרת בדיקת מבנים לדירות יד שנייה הן
א. בדיקת חריגות בנייה במהלך השנים
ב. יציבות המבנה לאורך השנים ומתן צפי עתידי
ג. אבחון מצב שלד המבנה הקיים ואיתור ליקויים או ליקויים פוטנציאליים קרובים
ד. אבחון מצב המבנה ואיתור ליקויים קיימים או ליקויים פוטנציאליים
ה. זיהוי ואבחון נזילות
ו. אבחון איכות האיטום על הגג
ז. מתן הערכה לעלות תיקונים אפשרית בתום הבדיקה.
ח. כלים אלו יכולים לחסוך לרוכשים סכומי כסף משמעותיים וטרחה מרובה! על מנת לבצע בדק בית איכותי –  יש לפנות אל אנשי המקצוע המנוסים בתחום עוד היום!

בדיקת מבנים ובתים

בדיקת מבנים ובתים