מערכות גילוי עשן ואש והתקנה שלהם במבני ציבור

כאשר אנחנו יוצאים מהבית למבנה ציבורי כמו אולם אירועים, סניף קופת חולים, בית קפה או בית קולנוע אנחנו סומכים על המנהלים של המקום שהמבנה בטוח וראוי לשהייה. לנושא של בטיחות מבנים שי פרמטרים ברורים מאוד שאם המבנה לא עונה עליהם אז זה סימן שהוא לא בטוח. בישראל ניתן לאכלס מבנים רק אם הם מקבלים אישור ממכבי אש – אישור זה הוא חובה גם למבנים ציבוריים וגם למבנים פרטיים כמו בתים ובנייני דירות. ק מבנה שיש לו מערכות גילוי עשן ואש הוא מבנה אשר מקבל אישור אכלוס ממכבי האש. התקנה של מערכות גילוי עשן ואש במבני ציבור היא חובה ואם אנחנו באמת רוצים להיות בטוחים שאנחנו נמצאים במקום בטוח אנחנו יכולים לברר האם יש במקום בו אנחנו נמצאים מערכות מסוג זה.

מערכות גילוי עשן ואש והתקנה שלהם בפאבים

התקנה של מערכות גילוי עשן ואש היא חובה בין השאר בפאבים. לא משנה אם מדובר בפאב קטן או בפאב בעל קנה מידה גדול יותר – זוהי החובה של בעל הפאב להתקין בו מערכות למניעת שריפות שמו גלאי עשן וגלאי אש. במקרים של שריפה גלאים אלו יתריעו בזמן אמת על השריפה והם יוכלו לאפשר לנו לכבות אותה מהר יותר ולהזעיק מהר יותר את מכבאי האש. ככל שמכבאי האש מגיעים יותר למקום שבו יש שריפה כך הם משתלטים ומטפלים בה מהר יותר ונגרם פחות נזק למבנה או לאנשים שנמצאים בקרבת הדלקה. ככל שמכבים מהר יותר את האש כך היא גורמת לפחות נזק והסכנה שהיא מהווה היא קטנה יותר.

מערכות גילוי עשן ואש והתקנה שלהם בבתי קפה ומסעדות

התקנה של מערכות גילוי עשן ואש היא גם צעד מתבקש מאוד וחובה על פי חוק בבתי קפה ומסעדות. התקנה של מערכות מסוג זה בכל מבנה ציבורי מבתי ספר ועד אולמות אירועים היא חובה והיא יכולה פעמים רבות למנוע אסונות או מקרים של דלקות. מקום שלא מתאים לדרישות האבטחה נגד אש ושריפות הוא מקום שמסוכן להיות בו ולמעשה זהו מקום לא חוקי שעובר על החוק ועל התקנות. כאשר אנחנו יוצאים לבלות או רוצים לבחור אולם או בית קפה לעריכת אירוע אנחנו לא צריכים להתבייש ולשאול האם יש להם רישיון עסק ורישיון ממכבי האש. עסק שאין לו רישיון ממכבי אש הוא עסק שאין לא אמצעים לגילו וכיבוי שריפות והוא מהווה סכנה לכל מי שנמצא בו.