מדריך לקניית רכב יד שנייה – להימנע מטעויות מיותרות

כיצד להימנע מטעויות מיותרות בעת קנייה של רכב מיד שניה

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים מעדיפים לקנות מכונית משומשת במקום חדש – המחיר היא הסיבה העיקרית. אך מלבד המחיר יש כמה גורמים שצריך לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה כה חשובה.

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון בקניית רכב יד שניה הוא האמינות והבטיחות של הרכב.
אם אתם לא בטוחים במצבו של הרכב כדאי לקחת אותו לבדיקה או שפשוט עדיף להימנע מקנייה.

הדבר השני שכדאי להיות מודע אליו הוא שרוב המכוניות מאבדות מערכם ברגע שהן יוצאות מהמגרש, כך שאם אינכם יודעים מה אתם עושים, אתם עלולים לשלם עבור מכונית המשומשת סכום שעשוי להיות גבוה במידה מסויימת ויאבד מערכו די מהר. 

מה ההבדל בין רכב יד שניה לרכב משומש?

רכב יד שנייהרכב יד שניה הוא רכב שהיה בשימוש במשך תקופה ולאחר מכן נמכר לבעלים אחר.
לכן מכוניות יד שניה הן גם מכוניות משומשות. רכב משומש הוא רכב שהיה בבעלות הבעלים הנוכחי לפחות שישה חודשים לפני שנמכר לאדם אחר. רכב משומש יכול להיות רכב יד שניה או חדש.

במילים אחרות, ההבדל בין השניים הוא שאתה לא יכול לקנות רכב חדש ישירות ממישהו אחר והוא חייב להיות בבעלות הבעלים הנוכחי לפחות שישה חודשים לפני שנמכר לאדם אחר.

להמלצות נוספות על קניית רכב יד שנייה ליחצו כאן או התקשרו אלינו 054-4858965

קניית רכב משומש – מאיפה מתחילים?

קניית רכב יד שנייה עשויה להיראות עבור חלק כמשימה מרתיעה, אבל היא לא כל כך קשה כמו שאפשר לחשוב. עם מחקר אינטרנטי נכון, אפשר למצוא רכב טוב במחיר סביר. אין מה לרוץ לפני שבודקים מה יש לשוק להציע בכמה לחיצות עכבר ומקלדת.

ובכל זאת, בעוד שאתה יכול להשתמש באינטרנט כדי לברר את ערך המכונית ולהשוות מחירים, חשוב לבקר את הסוכנות באופן אישי לפני ביצוע הרכישה. זה יעזור לך לדעת למה לצפות כאשר אתה באמת הולך לשם, ויעזור למנוע הפתעות.

מה כדאי לבדוק ולחפש במסע לרכישת רכב משומש/ יד 2

בזמן חיפוש רכב משומש באינטרנט או בסוכנויות רכבים, סביר שניתקל בהרבה רכבים ואנו עשויים להיות מוצפים במידע. לכן, בשלב הראשוני חשוב לדעת את הנתונים הבסיסיים של הרכב לפני קנייתו:
הדגם, השנה והקילומטראז' הם חלק מהגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון.

דגם: ישנם דגמים שונים בשוק ובחירה באחד היא עניין של העדפה אישית. אבל יש צורך לדעת על הדגמים השונים והתכונות שלהם כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת.

שנה: לשנת הייצור יש השפעה על המחיר, עלויות התחזוקה, ערך מכירה חוזרת וערך שייר. לכן חשוב לקנות רכב משנה טובה שכן הם זולים יותר ממכוניות מהשנים האחרונות.

קילומטראז': הקילומטראז' הארוך יותר במכונית פירושו שנסעה יותר קילומטרים או קילומטרים, מה שהביא יותר בלאי לחלקים שלה כמו צמיגים, בלמים וכו'. אז אם אתה מחפש מכונית משומשת עם קילומטראז' נמוך אז הגורם הזה יש לתת עדיפות בעת רכישת אחד.

האפשרויות הפיננסיות לרכישת רכב משומש או יד שניה

כאשר אתה צריך מכונית חדשה, אתה עלול להתפתות ללכת על ההצעות הנמוכות ביותר.
אבל, לפני שאתה מחליט על כל אחת מההצעות האלה, גלה אם הן באמת שוות את העלות.

1. רכב משומש
אם אינכם ממהרים לקנות רכב חדש ויש ברשותכם סכום כסף לא גבוה במיוחד, אז עם מחקר שוק ובדיקה של הרכב, רכישת רכב משומש תהיה האפשרות טובה עבורכם.  

מסקנה: תכנון חכם וקבלת החלטות נבונה

2. הלוואה לרכב יד שניה
אם יש לכם קצת מזומן בהישג יד ואתם מעוניים לרכוש רכב חדש יחסית ואתם גם קצרים בזמן, אז קבלת הלוואת רכב תתאים לכם בהנחה שיש ברשותכם סכום התחלתי ואחכ גם תזרים מזומנים להחזר ההלוואה.רכב יד שנייה

מסקנה: רכישת רכב מתחילה עם תכנון חכם וקבלת החלטות נבונה

  • ערכו רשימה של המכוניות שאתם רוצים לקנות
  • קבעו את התקציב שלך
  • הגדירו ציר זמן – מתי אתם רוצים את המכונית
  • קבלו הצעות מחיר מסוכנויות באזור שלך
  • ותתחדשו!

תוכן עניינים