מאמר זה יסביר מדוע כדאי לשקול הזמנה של חברת בדק בית לצורך בדיקת בית חדש או בדיקה של בית יד שנייה לפני הרכישה

בדיקת בית חדש

לעיסקאות נדלן יש משקל כלכלי נכבד ורב ביחס לשאר ההשקעות שתבצעו במהלך חייכם. זו אולי תהיה הגדולה ביותר ולא כדאי לכם לקחת סיכונים כאשר אתם עומדים בפני קנייה
מציאת ליקויים בנכס שאתם עומדים לקנות תכריח את המוכר להוריד את מחיר הבית או לכל הפחות להתחייב לכם שיתקן את הליקויים בטרם תעבירו לו את התשלום על הבית.
לשם בדיקת בית חדש הזמינו עכשיו שירותי ביקורת מבנים ולא תצטערו על כך!
הגדילו ראש ופנו אל מספר חברות בדק בית על מנת לקבל מספר הצעות מחיר שונות לבדיקה של הנכס. חשוב שלחברת בדק הבית יהיו כל התעודות והמסמכים על מנת שהדו"ח שהם יפיקו בסיום בדיקת הנכס יהיה קביל בבית המשפט. רוב חברות בדק הבית מבצעות את אותן פעולות בבדיקת המבנים והנכסים. מדובר לרוב באיתור הליקויים בבית המשמעותיים בבית כמו איתור רטיבויות ונזילות.

בדיקת בית יד שנייה

בועת הנדל"ן שקיימת היום בישראל מקשה על זוגות צעירים ומשפחות טריות לקנות בית כנכס חדש מקבלן או יזם. בשנים האחרונות כבש טרנד "קבוצות הרכישה" את עולם הנדל"ן בישראל, אך הגבלות מס וקשיים בקבלת היתרים וגיוס הון בלמו את טרנד קבוצות הרכישה והפכו אותו ללא כלכלי עבור הזוגות הצעירים והמשפחות הטריות שמחפשות דירה. בעקבות זאת, זוגות צעירים מעדיפים להיכנס לדירות ובתים מיד שנייה. על הזוגות לנקוט מספר צעדי בטחון לפני השקעת כספם בנכס מיד שנייה ולערוך בדיקת בית לבתים יד שנייה.
לרוב, בתים מיד שנייה הם בתים שנבנו לפני מספר שנים רבות, כאשר התקנים היו אחרים ושיטות הבנייה היו שונות מהשיטות הנהוגות היום. הדוגמה הכי גדולה לכך היא שבעבר היה נהוג לבנות מקלט בסמוך לחדר המדרגות של הבניין, ורק בבניינים חדשים יותר התחילו להיכנס הממ"דים (חדרי הביטחון) לכל דירה בבניין. דוגמא נוספת היא הבנייה בתקנים המחמירים לאמידות כנגד רעידות אדמה. בבניינים רבים נדרשים עבודות חיזוק יסודות הבניין על מנת שיתאים ויעמוד ברעידות אדמה.

לאתר נוסף בתחום : האתר של חברת  בדק בית המקורי
www.bedekb.co.il
בדק בית לבתים חדשים או יד שנייה

חברות הנדסה מתמחות במתן שירותים של בדק בית לבתים מיד שנייה ועורכות בדיקות מקיפות לנכס. החברות מעסיקות מהנדסי בניין ומפקחי בנייה מומחים אשר חוות דעתם היא חוות דעת מקצועית ואמינה. כמו כן, החברות מעסיקות שמאים בתחום הנדל"ן וזאת על מנת לאמת את ערך הנכס בשקלים. חברות בדק הבית יבדקו את הצנרת, מערכות החשמל, הריצוף, בעיות רטיבות ונזילות, וימצאו ליקויי בנייה נוספים בתשתית הבניין והדירה.
מומלץ לערוך בדק בית מקיף לנכס החדש אותו אתם מעוניינים לרכוש וזאת על מנת להבטיח שכזוג צעיר שנכנס לדירה חדשה אתם לא שמים כספכם על קרן הצבי ולוקחים סיכון מיותר. בימים שבהם הריבית על המשכנתאות עולה בהתאם לריבית במשק, חשוב לעשות צעד נכון ולערוך בדק בית מקצועי גם לבתים מיד שנייה.