יוחאי פיסו, מאיר פיסו ואמם יפה

מקור הפורמייקה בהנהלת יוחאי פיסו, מאיר פיסו ואמם יפה

משפחת פיסו הינם בעלי קבוצת מפעלים במפרץ חיפה הכוללים את קבוצת פיסו תעשיות,  מפעל מקור הפורמייקה ומפעלים נוספים. את פיסו תעשיות הקימה הגברת יפה פיסו וכיום מנהלים את הקבוצה האחים מאיר יחד עם אחיו יוחאי פיסו.  בהנהלת המשפחה הפך המפעל לשהם לבעל שם עולמי בתעשיית הפורמייקה והציפםויים לעץ בתעשייה.

שימושים נפוצים לפורמייקה

היישום הנפוץ ביותר של הפורמייקה הינו כחומר ציפוי לחומרים שונים.

יוחאי פיסו מקור הפורמייקהציפוי בפורמייקה  מאפשר ליצרן להוזיל את  מחיר המוצר המוגמר על ידי כך שהמעטפת משמשת ככיסוי לחומר רך וזול יותר הנמצא בתוך המוצר. מעטה הפורמייקה מגן  על החומר הרך יותר המרכיב את הלוח, ומאפשר לשוות ללקוחות או למשטחים  עיצוב דקורטיבי יותר . בין החומרים השונים שאותם נהוג לצפות עם לוחות פורמייקה שנחתכים לפי הצורך אפשר לציין את לוחות העץ השונים, עץ מלא, עץ לבוד, MDF, סיבית וכיוצא בזה. אגב, לא רבים מודעים לכך בארץ, אולם פורמייקה למעשה זהו שם גנרי. ישנה חברה שפתחה את המוצר הזה לפני שנים רבות (ממש כפי שחברת פריג'ידר הפכה לשם גנרי עבור מקררים בכלל). החשיבות של הפורמייקה טמונה בכך שזהו מוצר תעשייתי נוח לעיבוד, הוא מאוד חזק ויכול להוות בסיס למגוון רחב של יישומים.

יוחאי פיסו, מאיר ויפה אמם מקבוצת מקור הפורמייקה

נובמבר 2014- ביתן תצוגה של גרינלם יצרנית הפורמייקה היוקרתית המשווקת ע"י קבוצת מקור הפורמייקה – בכנס "חללי מסחר-אדריכלות, עיצוב פנים ו מיתוג" אשר התקיימה באולם הכנסים אווניו, אשר במתחם איירפורט סיטי בשעה שמונה.  התערוכה הופקה על ידי בית ונוי – אתר הבית של המעצבים והאדריכלים בישראל.

מאי 2015- ביתן תצוגה של גרינלם הפורמייקה היוקרתית המשווקת ע"י קבוצת מקור הפורמייקה . ארוע אות העיצוב  בהיכל התרבות תל-אביב וכן ועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב בשיתוף עם המגזין הבינלאומי דומוס

בהמשך נעדכנכם על אירועים נוספים כגון: הרצאה רלוונטית וכן בסיור במפעל

הזמנת קטלוג ודוגמאות
מקור הפורמייקה שמחה לספק לאדריכל/ מעצב פנים/ מפעל תעשיית עץ וריהוט:
ערכת דוגמאות פורמייקה ונייר לכה/ מלמין
קטלוג עדכני של דוגמאות פורמייקה מקוריות

לקריאה נוספת על משפחת פיסו

ייצור פורמייקה במפעל מקור הפורמייקה, חיפה

קבוצת מקור הפורמיקה היא היחידה בארץ המספיגה ניירות מלמין ולכה וכן מייצרת פורניר בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בענף, כל זאת – תוך שמירה על מחירים תחרותיים ושירות ברמה הגבוהה ביותר.
קבוצת מקור הפורמיקה מאמינה בניהול בר קיימא, שמירה על איכות הסביבה, ניצול יעיל של משאבים, מחזור פסולת לאנרגיה ירוקה וצמצום הזיהום הסביבתי. מאיר פיסו משמש כמנהל, מנכ"ל ובעל השליטה בקבוצת "מקור הפורמייקה" ואילו אחיו, יוחאי פיסו משמש כמנהל, סמנכ"ל ובעל שליטה בקבוצה.

מנהל התפעול במקור הפורמייקה, מר אבי וקנין, מסביר כי הפורמייקה מיוצרת משימוש באנרגיית חום המופקת מפסולת עץ (הקיים במקום ממילא מכיוון שהמעל משתמש בעץ לתהליכי הייצור)., ולא מדלק וסולר:  אני וקנין מספר כי חלק מלוחות העץ מיובאים מאירופה או מהמזרח. לאחר שהם מעובדים מפעל – הלוחות מצופים במיני סוגי ציפוי, על ידי תהליך הקרוי תהליך כבישה. לשם כך יש לייבש את הדבק המדביק את הנייר באמצעות חום, שמקורו בשמן חם. קיימות מספר חלופות נפוצות לחימום שמן, כגון סולר, גז או מזוט  שהינו דלק נוזלי. בעבר צרך המפעל  יורת מ2500 ליטרים של סולר  ליום בתהליכי הייצור.  סולר ביום. כיום המפעל כמעט ולא זקוק לסולר וזאת מכיוון שמשתמשים בשריפת פסולת העץ, אשר מבחינת פליטת הגזים  רעילה פחות מסולר או מזוט. כך הפכה מקור הפורמייקה ירוקה יותר כלפי הסביבה.

מידע נוסף על יוחאי פיסו, ופיסו אחזקות ונכסים

חברת 'פיסו נכסים ואחזקות'  השקיעה סכום חסר תקדים בהיקפו בפעילות  מסוג זה.  מאיר פיסו יזכה לתשלום של 35 מיליון שח מס מתחנת מע"מ חיפה ולפקיד שומה מס הכנסה חיפה. סכומי הכסף הכוללים  עומדים על שבעים מיליון שח.

יוחאי פיסו ומאיר  מנהלי מקור הפורמייקה

יוחאי פיסומאיר פיסו משמש כמנהל, מנכ"ל ובעל השליטה בקבוצת "מקור הפורמייקה".  יוחאי פיסו משמש כמנהל, סמנכ"ל ובעל שליטה בקבוצה.

בחברות המאוגדות בקבוצת "מקור הפורמייקה" מחיפה והמדווחות למע"מ באיחוד עוסקים בשם "פיסו השקעות", העוסקת בתחום יבוא-יצוא, ייצור ושווק מוצרי עץ.

עוד על השקעות נדלן באתר שלנו

מאמר נוסף – ייזום פרוייקטים

ביקורת ליקויים במבנה משותף

תוכן עניינים

קבוצת פיסו תעשיות בע"מ  – מידע כללי

 • שם בעברית – קבוצת פיסו תעשיות בע"מ
 • שם באנגלית – PISSO INDUSTRIES GROUP LTD
 • מספר חברה – 512983420
 • סוג ארגון – חברה
 • סוג תאגיד –ישראלית חברה פרטית
 • סטטוס ארגון – פעילה
 • מטרת הארגון – לעסוק בכל עיסוק חוקי
 • חברה ממשלתית – לא
 • מגבלות – מוגבלת
 • דוח שנתי אחרון (שהוגש) – 2023
 • תאריך התאגדות – 18.7.2000
 • כתובת – רוזוב שמואל 11 ,חיפה
 • מדינה –ישראל

מקור הפורמייקה מחוללים מהפכה בתעשיית רהיטי העץ בישראל


בנוף המתפתח ללא הרף של תעשיית רהיטי העץ, בולטת חברת בת אחת במחויבותה הבלתי מעורערת לחדשנות ואיכות: מקור פורמייקה, צאצאית של פיסו תעשיות בע"מ. בלב ההצלחה של מקור פורמייקה עומדת גישה פורצת דרך לעיצוב רהיטים, המשלבת מסורת עם טכנולוגיה. תהליכי ייצור מתקדמים וטכניקות חדשניות נמצאים בחוד החנית של אומנות הנגרות שלהם, וממצבים אותם כמאור בייצור רהיטים.

פורטפוליו החברה מבהיר חיבור עמוק לעכשווי מבלי להקריב את החמימות והיופי המולד של העץ הטבעי. מקור פורמייקה רתמה את הפוטנציאל של ההתקדמות הטכנולוגית, תוך שימוש במיכון מדויק ועיצוב בעזרת מחשב ליצירת ריהוט שהוא לא רק איכותי אלא גם בר קיימא ועמיד. המוצרים המתקבלים הם עדות לאתוס שלהם: ריהוט שעומד במבחן הזמן, הן בסגנון והן במבנה.

שיתוף פעולה הוא אבן פינה נוספת של המתודולוגיה שלהם. הבריתות של מקור פורמייקה עם מעצבים מכובדים ואדריכלים ידועים הגיעו לשיאן במיזוג של מוחות המייצרים רהיטים שאינם רק פונקציונליים אלא משקפים אמנות מודרנית. שיתופי פעולה אלה מבטיחים זרם מתמיד של רעיונות רעננים, ושומרים על המותג בפסגת מגמות העיצוב. פרקטיקות בנות קיימא ומסירות לעקרונות אקולוגיים מהדהדות לאורך כל התהליך שלהן, ומוכיחות כי אין צורך להתפשר על סגנון בחיפוש אחר סטנדרטים ירוקים בתעשייה. כאשר הם מעצבים מחדש את נוף רהיטי העץ, אדוות השפעתם מתרחבות מעבר לאולם התצוגה, ומעודדות נרטיב רחב יותר סביב המשמעות של ייצור בר קיימא – דיאלוג שהוצג בעבר בסקירה הכללית של הדאגות האקולוגיות של פיסו תעשיות.


לומר שמקור פורמייקה מייצרת רק רהיטי עץ יהיה אנדרסטייטמנט. הם מעצבים עתיד שבו איכות, חדשנות ומודעות אקולוגית שזורים זה בזה – פרדיגמה שמהדהדת בכל פעילותה של חברת האם פיסו תעשיות. המחויבות שלהם לחולל מהפכה בתעשייה ניכרת לא רק במה שהם יוצרים, אלא באופן שבו הם מהווים השראה לענף העץ כולו בישראל ומחוצה לה.

בנוסף, הושתו על כל הנאשמים קנסות בסכום כולל של 2 מיליון שקל. במקביל, ללא קשר לחילוט הכספי ולקנסות אשר הושתו במסגרת ההליך הפלילי, הגיעו הנאשמים להסדר עם רשות המסים בתחום האזרחי לתשלום של 35 מיליון שקל מס לתחנת מע"מ חיפה ולפקיד שומה מס הכנסה חיפה.

השופט רניאל ציין בגזר הדין, כי מדובר ב"פרשה חמורה שבה עברו הנאשמים, לאורך שנים, מספר רב של עבירות על חוקי מס שונים, ובחלקם עבירות לפי חוק העונשין ועבירות הלבנת הון, בהיקפים גדולים מאד – עשרות מיליוני שקלים – ובצורות שונות". עם זאת הוסיף, כי "למרות המספר הרב של העבירות, אני רואה בהתנהלות הכוללת של הנאשמים תוך כדי עשיית העבירות במשך השנים שבהן עוסק כתב האישום, כמסכת אירועים אחת שדינה כ'אירוע אחד", ועל כן קבע מתחם עונש לכל מסכת האירועים יחד, וגזר עונש כולל לכל העבירות באותה מסכת אירועים.

מרשות המסים נמסר: "ברשות המסים פועלים ללא לאות לאתר עברייני מס כבדים ולהביא אותם לדין. הסדר הטיעון וסכומי החילוט הכלולים בו מהווים צעד חשוב בהרתעת עבריינים ובהשבת כסף שנגזל מקופת המדינה".