פיסו תעשיות, חיפה – בעלי קבוצת מפעלים במפרץ חיפה כולל מקור הפורמייקה ומפעלים נוספים.

יפה פיסו את פיסו תעשיות הקימה הגברת יפה פיסו וכיום מנהלים את הקבוצה האחים מאיר ויוחאי פיסו.

פורמייקה   – שימושים נפוצים

היישום המרכזי של פורמייקה הינו ציפוי של חומרים שונים. הציפוי נועד למגוון מטרות כגון הוזלת מחירו של המוצר המוגמר, הגנה על החומר הרך יותר שבפנים, יצירת עיצוב דקורטיבי ועוד. בין החומרים השונים שאותם נהוג לצפות עם לוחות פורמייקה שנחתכים לפי הצורך אפשר לציין את לוחות העץ השונים, עץ מלא, עץ לבוד, MDF, סיבית וכיוצא בזה. אגב, לא רבים מודעים לכך בארץ, אולם פורמייקה למעשה זהו שם גנרי. ישנה חברה שפתחה את המוצר הזה לפני שנים רבות (ממש כפי שחברת פריג'ידר הפכה לשם גנרי עבור מקררים בכלל). החשיבות של הפורמייקה טמונה בכך שזהו מוצר תעשייתי נוח לעיבוד, הוא מאוד חזק ויכול להוות בסיס למגוון רחב של יישומים.

קבוצת מקור הפורמייקה

נובמבר 2014- ביתן תצוגה של גרינלם יצרנית  הפורמייקה היוקרתית המשווקת ע"י קבוצת מקור הפורמייקה – בכנס "חללי מסחר-אדריכלות,עיצוב,מיתוג" באולם הכנסים אווניו,איירפורט סיטי בשעה שמונה כרטיסי כניסה –בית ונוי

מאי 2015- ביתן תצוגה של גרינלם הפורמייקה היוקרתית המשווקת ע"י קבוצת מקור הפורמייקה . ארוע אות העיצוב  בהיכל התרבות תל-אביב וכן ועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב בשיתוף עם המגזין הבינלאומי דומוס

בהמשך נעדכנכם על ארועים נוספים כגון: הרצאה רלוונטית וכן בסיור במפעל

הזמנת קטלוג ודוגמאות
מקור הפורמייקה שמחה לספק לאדריכל/ מעצב פנים/ מפעל תעשיית עץ וריהוט:
ערכת דוגמאות פורמייקה ונייר לכה/ מלמין
קטלוג עדכני של דוגמאות פורמייקה מקוריות

לקריאה נוספת על משפחת פיסו

יפה פיסו

קבוצת מקור הפורמיקה היא היחידה בארץ המספיגה ניירות מלמין ולכה וכן מייצרת פורניר בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בענף, כל זאת – תוך שמירה על מחירים תחרותיים ושירות ברמה הגבוהה ביותר.
קבוצת מקור הפורמיקה מאמינה בניהול בר קיימא, שמירה על איכות הסביבה, ניצול יעיל של משאבים, מחזור פסולת לאנרגיה ירוקה וצמצום הזיהום הסביבתי.

מאיר פיסו משמש כמנהל, מנכ"ל ובעל השליטה בקבוצת "מקור הפורמייקה" ואילו אחיו, יוחאי פיסו משמש כמנהל, סמנכ"ל ובעל שליטה בקבוצה.

מנהל התפעול, מר אבי וקנין, מסביר שהמפעל מייצר אנרגית חום תוך כדי שימוש ומחזור פסולת עץ, במקום סולר: "אנחנו מייבאים לוחות מאירופה ומהמזרח ומצפים אותם בכל מיני סוגי ציפוי, על ידי תהליך כבישה. לשם כך, ראשית יש לייבש את הדבק המדביק את הנייר באמצעות חום, שמקורו בשמן חם. קיימות מספר חלופות נפוצות לחימום שמן, כגון סולר, גז או מזוט (דלק נוזלי). בעבר, צרכנו כ – 2700 ליטר סולר ביום, וברור מה זה עושה לסביבה. כיום, המפעל לא זקוק לסולר כלל, מכיוון ששורפים פסולת עץ, אשר מבחינת פליטת הגזים – רעיל פחות מסולר או מזוט. כך אתה הרבה יותר ירוק כלפי הסביבה שלך".

עוד על פרשת פיסו

בית המשפט  המחוזי בחיפה אישר הסדר טיעון, במסגרתו הוטלו קנסות וחילוטים על   האחים יוחאי פיסו ומאיר פיסו , בעלי קבוצת פיסו תעשיות  – מקור הפורמייקה

קנסות  ועונשי מאסר הוטלו על האחים יוחאי פיסו ומאיר פיסו שהורשעו בעבירות מס והלבנת הון במסגרת פרשה המכונה בובת עץ

כמו כן, נערך הסדר בין רשות המסים לנאשמים ובמסגרתו ישיבו משפחת פיסו למדינה 35 מיליון שח נוספים. כלל סכומי הכסף  שישלמו הנאשמים, עומדים על שבעים מיליון

לפני כשנתיים הגישה המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים למחוזי בחיפה כתב אישום חמור, בגין עבירות מס והלבנת הון , נגד17 נאשמים בענף העץ מאזור חיפה והצפון. מכתב האישום עלה, כי  הנאשמים הפיקו חשבוניות פיקטיביות בסך של 170 מיליון שח לעסקים וחברות ברשות הפלסטינית ואף בסין.

הנאשמים, בהם האחים מאיר ויוחאי פיסו וחברות מקבוצת "מקור הפורמייקה" שבבעלותם, הואשמו בעבירות של הלבנת הון בהיקף של מאות מיליוני שח ועבירות מס בהיקף של

מיליוני שח, הכוללות הוצאת חשבוניות פיקטיביות וחשבוניות יצוא פיקטיביות, במטרה להתחמק מתשלום מע"מ בנסיבות מחמירות, השמטת הכנסות, תשלום משכורות ב"שחור" ועוד.

בחודש שעבר הגיעו האחים פיסו והחברות בבעלותם להסדר טיעון עם רשות המסים לפיו יורשעו בעבירות שיוחסו להם בכתב אישום מתוקן, שהוגש ע"י עוה"ד יעל אריה-הלדמן, אסתי ששון וניר ישראל מהמחלקה לתיקים מיוחדים ברשות המיסים. מכתב האישום המתוקן עולה, כי האחים יוחאי ומאיר פיסו הוציאו, ביחד עם החברות שבשליטתם, חשבוניות פיקטיביות בסך 170 מיליון שח לעסקים וחברות ברשות הפלסטינית ואף בסין..

 מאיר ויוחאי פיסו הודו  כי ביצעו הלבנת ההון. יוחאי פיסו בעבירה של רישום כוזב במסמכי תאגיד. מאיר פיסו ויוחאי פיסו והחברות שבשליטתם הורשעו בעבירות מס במיליוני שח, הכוללות השמטת הכנסות ומשכורות  לעובדים .

 משפחת פיסו – הפרשה

נחשפה בעקבות חקירה מורכבת ורחבת היקף אשר נמשכה למעלה משנה והתנהלה על ידי יחידת חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון, יחד עם יחידת חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ובשיתוף היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. לחקירה קדמה חקירה סמויה וענפה של היחידה הארצית לחשיפת יעדים של רשות המיסים, אשר נמשכה כמספר חודשים.

במסגרת הסדר טיעון שאושר על ידי השופט ד"ר מנחם רניאל, נקבע כי יוחאי פיסו ירצה 40 חודשי מאסר בפועל ויחולטו ממנו, מחברת "פיסו נכסים ואחזקות", 33 מיליון – סכום חסר תקדים בהיקפו בעבירות מסוג זה. על מאיר פיסו הוטלו 20 חודשי מאסר בפועל.

בנוסף, הושתו על כל הנאשמים קנסות בסכום כולל של שני מיליון שח. במקביל, ללא קשר לחילוט הכספי ולקנסות אשר הושתו במסגרת ההליך הפלילי, הגיעו הנאשמים להסדר עם רשות המסים בתחום האזרחי לתשלום של 35 מיליון שח מס לתחנת מע"מ חיפה ולפקיד שומה מס הכנסה חיפה.

 בגזר הדין נכתב שמדובר בפרשה חמורה שבה עברו הנאשמים עבירות על חוקי מס שונים, ובחלקם עבירות לפי חוק העונשין ועבירות הלבנת הון, בהיקפים גדולים  בגזר הדין נכתב שלמרות המספר הרב של העבירות כתב האישוםמחשיב הכל  כמסכת אירועים אחת שדינה אירוע אחד. על כן קבעו השופטים מתחם עונש לכל מסכת האירועים יחד, וגזר עונש כולל לכל העבירות באותה מסכת אירועים.

מרשות המסים נמסר: "ברשות המסים פועלים ללא לאות לאתר עברייני מס כבדים ולהביא אותם לדין. הסדר הטיעון וסכומי החילוט הכלולים בו מהווים צעד חשוב בהרתעת עבריינים ובהשבת כסף שנגזל מקופת המדינה".

הישג חסר תקדים לרשות המסים: 35 מיליון שח בקנסות וחילוטים הוטלו היום על האחים פיסו מחיפה, במסגרת הסדר טיעון שאושר על ידי כב' השופט ד"ר מנחם רניאל מבית המשפט המחוזי בחיפה; זאת נוסף להסדר בהליך אזרחי לפיו ישיבו למדינה 35 מיליון ₪ נוספים וכן, לעונשי מאסר בפועל של 40 ו-20 חודשים שנגזרו עליהם בשל עבירות הלבנת הון, הפצת חשבוניות פיקטיביות, העלמת הכנסות ועוד.

 יוחאי פיסו ומאיר פיסו מחיפה ושש חברות השייכות לקבוצת 'מקור הפורמייקה' שבבעלותם, הורשעו על פי הודאתם בביצוע עבירות חמורות בכתב אישום מתוקן שהוגש ונוהל ע"י עוה"ד יעל אריה-הלדמן, אסתי ששון וניר ישראל מהמחלקה לתיקים מיוחדים ברשות המיסים, על פיו הוציאו יוחאי ומאיר פיסו, ביחד עם החברות שבשליטתם, חשבוניות פיקטיביות בסך של כ-169 מיליון ₪ לעוסקים ברשות הפלסטינית ולסין במהלך השנים 2003 עד 2010. כמו כן, ע"פ עובדות כתב האישום המתוקן בו הורשעו הנאשמים, ביצעו יוחאי פיסו וחברת 'פיסו נכסים ואחזקות' עבירות הלבנת הון בהיקף של כ-41 מיליון ₪. בנוסף, הורשע יוחאי פיסו בעבירה של רישום כוזב במסמכי תאגיד. כמו כן, הורשעו מאיר ויוחאי פיסו והחברות שבשליטתם בעבירות מס במיליוני שח הכוללות השמטת הכנסות ותשלום משכורות ב"שחור" לעובדים ועוד.

כתב האישום החמור נגד האחים ונגד החברות שבבעלותם, הוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה לפני כשנתיים בעקבות חקירה מורכבת ורחבת היקף אשר כונתה "בובת עץ" ואשר נמשכה למעלה משנה והתנהלה על ידי יחידת חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון, יחד עם יחידת חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ובשיתוף היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. לחקירה קדמה חקירה סמויה וענפה של היחידה הארצית לחשיפת יעדים של רשות המיסים, אשר נמשכה כמספר חודשים.

על פי הסדר הטיעון שבין הצדדים, יוחאי פיסו ירצה 40 חודשי מאסר בפועל. כמו כן יחולטו  מחברת 'פיסו נכסים ואחזקות'  33 מיליון שח – סכום חסר תקדים בהיקפו בעבירות מסוג זה, ועל מאיר פיסו הוטלו 20 חודשי מאסר בפועל. בנוסף, הושתו על כל הנאשמים קנסות בסכום כולל של 2 מיליון שח. בנוסף לחילוט הכספי ולקנסות אשר הושתו במסגרת ההליך הפלילי, הגיעו הנאשמים להסדר עם רשות המסים בתחום האזרחי לתשלום של 35 מיליון שח מס לתחנת מע"מ חיפה ולפקיד שומה מס הכנסה חיפה. סכומי הכסף הכוללים של החילוט, הקנסות וההסדר האזרחי, שישלמו הנאשמים, עומדים על שבעים מיליון שח.

מרשות המסים נמסר: "ברשות המסים פועלים ללא לאות לאתר עברייני מס כבדים ולהביא אותם לדין. הסדר הטיעון וסכומי החילוט הכלולים בו מהווים צעד חשוב בהרתעת עבריינים ובהשבת כסף שנגזל מקופת המדינה".

עצרם של מאיר ויוחאי פיסו מחיפה, שנעצרו ע"י רשות המסים בפרשת "בובת עץ" בחשד להעלמות מס והלבנת הון בהיקפים של מאות מיליוני שח, הוארך אתמול (ב') בפעם הרביעית על ידי השופטת רננה גלפז-מוקדי מבית משפט השלום בחיפה. מעצרם הוארך עד הערב, ולאחר מכן ישוחררו השניים למעצר בית

מלא לחודש ימים עם אזיקון אלקטרוני.

החשוד מאיר פיסו משמש כמנהל, מנכ"ל ובעל השליטה בקבוצת "מקור הפורמייקה" והחשוד יוחאי פיסו משמש כמנהל, סמנכ"ל ובעל שליטה בקבוצה.

כזכור, לפני כשבועיים נפתחה החקירה הגלויה בפרשת "בובת עץ", העוסקת בחקירת עבירות מס והלבנת הון חמורות בהיקפים של מאות מיליוני שח שבוצעו בחברות המאוגדות בקבוצת "מקור הפורמייקה" מחיפה והמדווחות למע"מ באיחוד עוסקים בשם "פיסו השקעות", העוסקת בתחום יבוא-יצוא, ייצור ושווק מוצרי עץ.

בחקירה נוטלים חלק כ-250 חוקרים ממשרדי חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון ופקיד שומה חקירות מס הכנסה חיפה והצפון וכן יחידות נוספות של רשות המסים, ובמסגרתה נחקרו ונעצרו עשרות חשודים בחשד לביצוע עבירות מס חמורות, נערכו עשרות חיפושים בבתי החשודים ובבתי העסק, נתפס חומר חשבונאי רב, נמצאו וחולטו כ-30 מיליון שח, 6 רכבי יוקרה ועוקלו נכסי נדל"ן בכ-80 מיליון שח.

ראשי »
המעורבים בפרשת "בובת עץ" למעצר בית
שניים מהמעורבים בפרשת "בובת עץ", החשודים כי הונו את רשויות המס במיליוני שח, שוחררו למעצר בית עם אזיק אלקטרוני לרגלם

תגיות: בובת עץ,מקור הפורמייקה,רשויות המס,מאיר פיסו, יוחאי פיסו המעורבים העיקריים בפרשת בובת עץ, מאיר ויוחאי פיסו העומדים בראש קבוצת "מקור הפורמייקה", ישוחררו למעצר בית מלא לחודש ימים עם אזיקון אלקטרוני ובערבות של מיליוני שח, כך קבע אתמול בית משפט השלום בחיפה. השניים חשודים בהעלמת מס והלבנת הון בהיקפים של מאות

מיליוני שח.

כתבה מתוך אתר רשות המיסים

החשוד, מאיר פיסו, משמש כמנהל, מנכ"ל ובעל השליטה בקבוצת "מקור הפורמייקה", ואילו החשוד יוחאי פיסו, משמש כמנהל, סמנכ"ל ובעל שליטה בקבוצה.

פרשת בובת עץ עסקה בחקירה מורכבת שהמתמקדה בקבוצת חברות העוסקת בתחום יבוא-יצוא, ייצור ושווק מוצרי עץ שמרכזה בחיפה. בחקירה נטלו חלק 250 חוקרים: חלקם ממשרדי חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון ומשרד חקירות מס הכנסה חיפה והצפון, וכן יחידות נוספות של רשות המסים.

עם סיומה של חקירה סמויה, שהתנהלה במשך עשרה חודשים וכללה פעילות מודיעינית מאומצת, נפתחה לפני כשבועיים החקירה הגלויה, ולאחריה נחקרו ונעצרו עשרות חשודים בחשד לביצוע העבירות. כמו כן, נערכו חיפושים בבתי החשודים ובבתי העסק שהובילו לתפיסת חומר חשבונאי רב, נמצאו וחולטו כשלושים מיליון שח, שישה רכבי יוקרה ועוקלו נכסים נדלניים בשווי שמונים מיליון שח .
מהחקירה עלו חשדות לביצוע עברות מס שבוצעו בארץ ומהעולם, תוך ניהול מערכת סבוכה של חברות, שייעודה הלבנת הון והברחת רכוש, עבירות מס בהיקפים עצומים, עבירות על חוק קרן פיצויים במלחמת לבנון השנייה, על פקודת המכס וחוק מע"מ ועל פקודת מס הכנסה.

מדובר בעבירות הכוללות שימוש בחשבוניות פיקטיביות במאות מיליוני שח, תשלום משכורות והפקדת כספים בכסף שחור.

Categories: Uncategorized

דילוג לתוכן