ליקויי בניה

בדיקת ליקויי בנייה בבתים ובעסקים

סדקים בקירות - איתור ליקויי בניה

סדקים בקירות המופיעים פתאום לאחר מספר שנים בשל ליקויי בניה ויכלו להמנע לו היתה נערכת ביקורת מבנה לאחר גמר הבניה.

מבני מגורים, מבני תעשייה ומבנים לעסקים מכל סוג, כולם צריכים לעמוד בתקנים מחמירים, וזאת בכדי להבטיח את בטיחות השהות בתוכם ומסביבם. התקנים הללו נועדו לשמור על החיים שלנו, ועמידה בהם היא דבר מחייב שיכול למנוע הרבה מאוד עוגמת נפש, וכמובן, להציל חיים.

כמו כל דבר, גם המבנים שלנו לא נועדו להיות כאן לנצח, והזמן מייצר בהם בלאי מסוגים שונים. החומרים משתנים, החיבורים משתנים, והצורך בבדיקת ליקויי בנייה ברור וממשי. אולי המרחבים הדורשים ביקורת משמעותית וחשובה ביותר הם בתי עסק, שכן כמות הקהל שעוברת בהם גדולה.

מה בודקים בבדיקות ליקויי בנייה במבנה

הבדיקה יכולה להיות מקיפה במיוחד, ולהביא לידי בהירות גבוהה את כל האספקטים של המבנה:
א. מסמכים – בדיקה ראשונית וחשובה אשר מתחילה כבר ברמת ההתאמה בין המבנה כפי שהוא נמצא במסמכים השונים, התוכניות והמפות, לעומת הקיים בשטח. שינויים שנעשו לאורך השנים בשיפוץ, תקני או לא תקני, משפיעים רבות על חוסן המבנה ועמידותו, ומחייבים התבוננות, הבנה ובחירת אסטרטגיה.

ב. בדיקה מבנית – בדיקה מקיפה לאיתור בעיות או פוטנציאל לבעיות בשלד, בגג וברצפות, בדלתות ובחלונות, בחיפויים השונים וכיו"ב, לצורך מניעת נזקים עתידיים וחיסכון רב בהוצאות במקרה של החמרה אשר תדרוש שיפוץ מקיף.

ג. איתור ליקויים מערכתיים – במבנים עסקיים ופרטיים מערכות שונות, וכולן דורשות תשומת לב וביקורת תקינות. מערכת החשמל, הגז והאינסטלציה, ועוד מערכות שונות בהתאם לסוג ואופי המבנה (עסקי, פרטי, תעשייתי וכיו"ב).
http://www.bedekb.co.il/

על חשיבות בדיקת הליקויים בעסק
בית עסק מכל סוג נדרש על-פי חוק לעמוד בתקנים מחמירים. ההבדל בין בית פרטי לבין בית עסק מבחינה זו הוא בעיקר בחומרת האכיפה. בית עסק שנמצאו בו ליקויים בבדיקת בדק בית שגרתית יכול לעמוד מול סנקציות חריפות במיוחד, מדו"חות וקנסות ועד לסגירה עד להודעה חדשה.

השילוב של בטיחות העובדים והלקוחות המבקרים בעסק, ביחד עם הסכנה של הפסדים כספיים במקרה ותגיע ביקורת פתע למקום או במידה וליקויים שונים יחמירו את מצב המבנה וידרשו מבעל הבית לבצע שיפוץ מקיף, מובילים בעלי עסקים רבים לעשות את הבחירה הנכונה ולוודא כי המבנה בו שוכן העסק שלהם תקין, מאושר ובטוח לשהות ושימוש.